Noc Kairu – Produkcja

Noc Kairu – Czarne szkło Awenturynowe wytwarza się jak inne szkła tego typu jednak dzięki dodatkowi kobaltu i manganu kryształy są bardziej srebrzyste.

Pozbawione miedzi są łatwiejsze w produkcji, ze względu na mniej surowe warunki redukcyjne i wyższe temperatury topnienia manganu (1246 ° C) i kobaltu (1495 ° C).

Wstępna partia topi się razem z krzemionką, tlenkiem manganu, i innymi tlenkami metali by osiągnąć chemiczną redukcję jonów. Szkło jest odcięte od tlenu i utrzymuje się je w wąskim zakresie temperatur, zachowując szkło gorące, pozwalając jednocześnie kryształom metalicznym wytrącać się z roztworu bez topienia lub utleniania.

Po ponownym ogrzaniu warunki należy kontrolować temperaturę i utlenianie, oraz utrzymywanie temperatury poniżej temperatury topnienia manganu (1246 ° C) .
Po odpowiednim czasie krystalizacji, całą partię chłodzi się. Ostateczny wygląd każdej partii jest bardzo zmienny. Najlepszy materia jest w centrum masy, gdzie są duże kryształy jasnych metali zawieszonych w półprzezroczystej matrycy szklanej.

Zewnętrzne warstwy partii zwykle mają ciemniejsze kolory i niższy poziom błysku.

Post Author: admin