Aukcja luksusowej biżuterii i zegarków

5 grudnia w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się aukcja wyjątkowo luksusowej biżuterii i zegarków. Wyselekcjonowane grono klientów D.A.Jubiler24h miało niepowtarzalną okazję nabyć niesamowite przedmioty, których ceny były szczególnie atrakcyjne.

Podczas aukcji licytowano biżuterię dawną i współczesną, a punktem kulminacyjnym było przekazanie cennego przedmiotu na rzecz fundacji Przyjaciółka. Właścicielka D.A.Jubiler24h, pani Elżbieta Myśliwiec, podarowała jej wykonany w białym złocie pierścionek, zdobiony diamentami i morganitem.

Morganit jest kamieniem nieprzeciętnym i najrzadszym z grupy beryli, co czyni go niezwykle drogim i wysoko cenionym przez kolekcjonerów oraz miłośników biżuterii. Swą nazwę zawdzięcza bankierowi i kolekcjonerowi minerałów J.P. Morganowi, który finansował wyprawy i odkrycia gemmologiczne.

Na aukcji zlicytowano między innymi spinki do mankietów wykonane w stylu Art Deco. Biżuterię tą, zapakowaną w oryginalne pudełko, stworzoną z żółtego złota i wysadzaną masą perłową, datujemy na rok ok. 1920.

Tego dnia sprzedała się również wspaniała, diamentowa kolia, wykonana w białym i żółtym złocie, wysadzana diamentami w starym szlifie (ok. 6 ct). Jej pochodzenie datuje się na lata 1910 – 1930.

Miłośnicy biżuterii dawnej nie pogardzili także kolczykami z brylantami, w stylu Art Deco. Te wykonane w złocie cudeńka, są ozdobione diamentami w starym szlifie. Ich cena wywoławcza, czyli 87500pln została podbita do ok. 100 000 złotych.

uż teraz chcielibyśmy zaprosić Państwa na kolejną Świąteczną Aukcję Biżuterii, która odbędzie się w przyszłym roku.

Newsy

Post Author: admin