Biżuteria pary z Windsoru

Biżuteria kojarzona z królewskim romansem, który ponad 70 lat temu doprowadził do abdykacji brytyjskiego króla Edwarda VIII, dzięki czemu mógł on poślubić swoją wybrankę, teraz trafia na aukcję.
Diamenty, złoto i różne kamienie szlachetne, które były wyrazem miłości między Edwardem i Amerykanką Wallis Simpson, mogą znaleźć nowego właściciela.
W londyńskim domu aukcyjnym Sotheby’s, znalazło się 11 błyskotek od Cartiera, z których niektóre szacowane są na ponad milion funtów (1,5 mln dolarów) każdy. Ogólnie przedmiotów jest 20.
Para, która znana była jako Książę i Księżna Windsoru, przekazała biżuterię, która pochodziła z czasów ich zalotów w latach 1930-tych oraz z okresu ich małżeństwa.
Jednym z ich ulubionych jubilerów był Cartier, a niektóre z najpiękniejszych rzeczy dla zakochanych stworzyła dyrektor firmy Jeanne Toussaint. Jedno z jej dzieł to bransoletka z onyksem i diamentami w formie wydłużonej pantery. Bransoletka zaprojektowana została w 1952 roku i należała do najlepszych „kotów” Toussaint. Teraz trafiła na aukcję, a jej wartość szacowana jest na milion do półtora miliona funtów.
Na sprzedaż trafia także diamentowa broszka w kształcie flaminga z piórami z rubinów, szafirów i szmaragdów. Broszka, której wartość jest również szacowana na kwotę miliona do półtora miliona funtów, była eksponatem podczas wcześniejszej wyprzedaży biżuterii należącej do tej pary książęcej, którą zorganizowano w 1987 roku w Genewie.
Wszystkie przedmioty, które we wtorek trafiły na aukcję, należały do jednego właściciela, ale Sotheby’s nie ujawnia, kim jest ta osoba.
Na aukcję trafia także ulubiona bransoletka Simpson, zrobiona z diamentów i dziewięciu łacińskim krzyży, z których każdy z tyłu ma intymny napis. Krzyże reprezentują szczególne momenty w jej życiu, łącznie z jej małżeństwem i próbą zabójstwa króla.
Wśród przedmiotów, które trafiły na aukcję, znalazła się także torebka wykonana przez Van Cleef and Arpels, jak również seria medali, które kiedyś należały do Edwarda.

Newsy

Post Author: admin