DIAMENTOWY TORT O WARTOŚCI 1,5 MLN ZŁOTYCH

Najdroższy w Polsce Tort został stworzony na bazie ekskluzywnych składników: szampana, belgijskiej czekolady oraz drobinek jadalnego, 23-karatowego złota. Znajdowało się na nim 19 sztuk antycznej biżuterii z XIX i początków XX wieku ze srebra, platyny oraz złota. Jacek Zięta z Antykwariatu Jubilerskiego zaprezentował m.in. Unikatową, diamentową łezkę z różowym brylantem z certyfikatem z Antwerpii, broszkę firmy Boucheron z XIX wieku w oryginalnym etui oraz kolię diamentowo – perłową, która zwieńczała 7-piętrowy tort.

Łączna wartość tortu została wyceniona na ponad 1,5 mln złotych. To niezwykłe słodkie arcydzieło ochraniała jedna z największych firm branży usług ochrony osób i mienia w Polsce –Konsalnet Holding.

Przyjaciele Fundacji zlicytowali 10 kawałków , z czego trzy przyozdobione były brylantowymi pierścieniami przekazanymi przez Antykwariat Jubilerski Jacek Zięta. Wybrane kawałki słodkiego tortu oraz unikatowe ozdoby zostały zlicytowane na kwotę 104 tys. złotych!

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością, m.in. : Monika Olejnik, Aneta Kręglicka, Grażyna Wolszczak z Cezarym Harasimowiczem, Anna Cieślak, Roman Paszke czy Dorota Naruszewicz.

Specjalnie na tę okazję oprawę muzyczną przygotował smyczkowy „Kwartet 4-te”, znany z energetycznych i zaskakujących aranżacji utworów muzyki klasycznej. Wydarzenie poprowadziła zaprzyjaźniona z Fundacją ORIMARI Dorota Wellman.

Newsy

Post Author: admin