Dimentowy blask

W kryształach diamentu można znaleźć wiele pierwiastków – dwutlenek węgla, azot, bor, tlenek żelaza, różne formy krzemionki – jednak jego największym walorem kosmetycznym jest niespotykany migotliwy błysk.

Kosmetolodzy chętnie sięgają po pył diamentowy stosując go jako  dodatek do kosmetyków upiększających, jak i pielęgnacyjnych. Dodawany jest głównie do kosmetyków, które mają rozświetlić skórę, włosy lub paznokcie. Diament doskonale oddziałuje na nasze ciało odtruwając je i oczyszczając, co uzasadnia zastosowanie w kosmetyce pielęgnacyjnej. Nazywany bywa kryształową „minielektrownią”, ponieważ działa stymulująco i uodporniająco, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się organizmu.

 Diament jako symbol luksusu z powodzeniem wykorzystywany jest do produkcji ekskluzywnych produktów. Pył diamentowy można spotkać w najlepszych kremach, pudrach oraz wszelkich kosmetykach kolorowych. Jest bardzo cennym dodatkiem, doskonale mineralizuje skórę, stymulując mikro cyrkulację. Dzięki czemu twarz odzyskuje młody, świeży wygląd. Stanowi również doskonałą ochroną przed promieniami UV – odbija światło. Spektakularny, migotliwy błysk, który jest charakterystyczną cechą pyłu diamentowego i odróżnia go od innych surowców rozświetlających, daje dodatkowo efekt odmłodzenia. Powyższe właściwości sprawiają, że diament   najczęściej dodawany jest do kosmetyków anty-ageing oraz preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry wokół oczu.

 

 

Newsy

Post Author: admin