Jak dbać o biżuterię z diamentami

Klejnoty niczego ze swego piękna nie sttracą, jeżeli będą regularnie konserwowane.
 Diamenty mogą ulegać wzajemnym zadrapaniom, więc dlatego bardzo ważną sprawą jest trzymanie każdego wyrobu biżuterii diamentowej w oddzielnie.

Inną ważną kwestią jest zasada by diamentowej bizuterii nie nosić podczas wykonywania ciężkich prac. Koronka, która trzyma diament może się poluzować i wtedy łatwo można diament zgubić. Jeżeli taka biżuteria jest często noszona co 6 miesięcy należy odwiedzić jubilera, by sprawdził czy też poprawił osadzenie diamentu.

Stały blask diamentów zapewnimy sobie ich regularnym czyszczeniem. Najlepiej czyszczenie powierzyć specjalistom w ramach regularnej, przeprowadzanej co 6 miesięcy, konserwacji.

 Metody domowe czyszczenia diamentowej biżuterii:

Woda z płynem do naczyń

Biżuterię namoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, następnie lekko wyczyścić miękką szczoteczką do zębów,  opłukać pod ciepłą bieżącą wodą. Następnie każdą sztukę uważnie osuszyć. Przed wylaniem wody lepiej upewnić się, czy w wodzie nie pozostała żadna bizuteria, i dopiero wylać wodę.

Domowy roztwór amoniaku

Biżuterię na pół godziny umieścić w roztworze 1:100 dwudziestopięcio procentowego amoniaku z ciepłą wodą z płynem do naczyń. Póżniej wyjąć i delikatnym pędzelkiem ze wszystkich stron opędzlować, po czym znowu zanurzyć w roztworze, następnie wyjąć i opłukać pod letnią bieżącą wodą. Osuszyć w papierowym ręczniku.

Alkohol

Do czyszczenia możemy użyć także czystego alkoholu.  Taka metoda czyszczenia diamentów jest bezpieczna. Najlepiej by był to czysty spirytus.  Wystarczy kamienie włożyć do szklanki ze spirytusem na ok. 1 godzinę, po tym przeczyścić szczoteczką, a następnie delikatnie osuszyć.

Newsy

Post Author: admin