Kradzież w Belgii, zniknęły diamenty o wartości 50 mln dol.

Kradzież roku w Belgii. Jak donosi agencja Reuters, ośmiu zamaskowanych mężczyzn ukradło diamenty o wartości ok. 50 mln dol. Wcześniej media podawały, że wartość kosztowności sięgała blisko pół miliarda dolarów. Niezależnie od problemów z ustaleniem właściwej skali strat, w Brukseli doszło do jednej z największych kradzieży diamentów w historii. Do rabunku doszło na płycie brukselskiego lotniska.
Według powołującej się na belgijskie media agencji informacyjnej, mężczyźni włamali się na teren lotniska przez ogrodzenie, po czym napadli na ochroniarzy przenoszących diamenty z furgonetki na pokład samolotu, który miał odlecieć do Zurichu. Po dokonaniu kradzieży wsiedli do dwóch zaparkowanych za ogrodzeniem samochodów i odjechali z miejsca zdarzenia. Chociaż zarówno ochroniarze, jak i napastnicy byli uzbrojeni, w czasie rabunku nie padł ani jeden wystrzał.
Łączna waga diamentów miała wynosić około 10 kilogramów. Ich wartość media szacują na ponad 50 mln milionów dolarów.
Obecnie trwa pościg za złodziejami. Jak poinformowała belgijska policja, do tej pory znaleziono jedynie jeden z samochodów, którzy bandyci porzucili i podpalili.

Newsy

Post Author: admin