Magic Mouawad

 

Diament został znaleziony w kopalni Aredor w Gwinei, w Afryce. Ważył 284,6-karatów.

 W marcu 1991 roku w Antwerpii, nabył go Robert Mouawad. W własnej siedzibie firmy w Belgii zlecił pocięcie go  i stworzenie największego diamentu w jego kolekcji.

Nadał mu imię Magic Mouawad. Brylant ma  108.81 karatów i mierzy 32.91 x 20.73 x 16.83 mm.
Klejnot jest uważany za ozdobę kolekcji i  obecnie nie jest na sprzedaż.

Libański sprzedawca diamentów Robert Mouawad po raz pierwszy pojawił się na scenie w 1970 roku. Wraz ze swoimi dwoma rówieśnikami, Sheikhiem Ahmed Fitaihiem  z Arabii Saudyjskiej, i Laurencem Graffeem w Londynie, był odpowiedzialny sprzedaż  najbardziej zadziwiających diamentów rekord w tamtych czasach.

Firma rodzinna Mouawad zaczynała w 1890 roku, kiedy Daud Mouawad, dziadek Roberta, założył mały warsztat jubilerski w Bejrucie. Później syn Doaud Fayez, rozszerzył zakres działalności po przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej w 1950 roku. Czas okazał się doskonały i umożliwił rodzinie wykorzystać bogactwa kraju i skorzystać z rosnących dochodów naftowych w Zatoce Perskiej. Fayez wręczył  przekazał biznes synowi, Robertowi Mouawad. Przenisł on filie  do Europy, Ameryki Północnej przekształcił rodziny biznes biżuteria do światowego imperium.

Robert Mouawad nabył kilka największych na świecie diamentów, w tym Nassak Indore Pears, Premier Rose, Jubilee, Queen of Holland, Tereschenko,  Taylor-Burton a także wiele innych drobnych kamieni, które nazwał.

 

Kolekcja diamentów Mouawad?

Kolekcja diamentów

?

Newsy

Post Author: admin