Pióro Secret Journey Caran d’Ache

W XVIII wieku, Riwiera Vaudoise w Szwajcarii, leżąca na północnym brzegu jeziora Genewskiego stała się tymczasowym schronieniem dla pisarza francuskiego François-Marie Arouet, znanego jako Wolter.

 

Wzgórza, rzeki i głębia jeziora są subtelnie wygrawerowane na korpusie pióra. Umiłowanie Woltera do Lozanny (miasto w Szwajcarii) jest ukryte pod korpusem pióra. Można go odczytać tylko poprzez uruchomienie niezwykłego mechanizmu. Należy odciągnąć dolną część pióra w dół i delikatnie przekręcić w lewą stronę. Ukaże się wtedy napis w języku francuskim „Szczęśliwe dni mojego życia zawdzięczam temu miastu”.

 

Znajdziemy tam również diament o wielkości 0,06 karata. Stalówka została wykonana z 18-karatowego złota platerowanego platyną i ozdobiona kierunkami wyznaczanymi przez kompas. Konwerter ma umieszczony diament o wielkości 0,03 karata. Pióro prezentowane jest w drewnianym futerale. Do pióra dołączony jest kałamarz, wykonany z kryształu z atramentem Blue Night i mapa przedstawiająca okolicę Jeziora Genewskiego w XVIII wieku.

 

Wykonano 300 sztuk piór wiecznych i 150 sztuk piór kulkowych. Każdy z egzemplarzy jest indywidualnie numerowany.

 

?

Newsy

Post Author: admin