Rekordowa licytacja biżuterii brazylijskiej miliarderki Lily Safry

Spektakularna kolekcji ponad 70 kamieni szlachetnych, diamentów, rubinów, szafirów i biżuterii należących do filantropki Lily Safry została sprzedana na cele charytatywne.

Magazyn Forbes oszacował majątek Safry na ok, 1,2 miliarda dolarów, Pieniądze trafią aż do ponad 20 organizacji! Licytacja odbyła się w genewskim Seasons Hotel des Bergues, a przeprowadził ją dom aukcyjny Christie’s. Atrakcją licytacji był rubinowy pierścień Safry, wykonany przez Chaumet. Umieszczony w czerwonej poduszeczce kamień posiada aż 32.08 karatów. Christie’s szacował sprzedaż błyskotki na od 2,8 mln do 4,6 mln franków,a pierścień osiągnął rekordową sumę 6,2 milionów franków czyli 6,6 milionów dolarów.

Wszystkich wspaniałości było aż 70 – wśród nich, oprócz pierścienia, znalazły się m.in rubinowa broszka-kwiat, która została zaprojektowana specjalnie dla Safry w 2003 roku. Ozdoba pełna kamieni o wartości 173.09 karatów sprzedała się za 4,2 miliony dolarów.

Inne drogocenne precjoza, to para diamentowych klipsów w kształcie gruszki, których kamienie szacuje się na ponad 19 karatów oraz pierścionek z prostokątnym brylantem o wartości 34.05 karatów. Pierwszą z błyskotek sprzedano za 4,9 milinów franków, drugą natomiast za 4,7 miliona franków.

.

?

Newsy

Post Author: admin