Serce Wieczności (Heart of Eternity)

Serce Wieczności (Heart of Eternity)

Niebieski diament o wadze 27.64 karatów (5,528 g). Szlif jak sama nazwa mówi to serce.Jedo przybliżona wartość to ok. 16 milionów dolarów.

 

Serce Wieczności

 

Oszlifowany został przez Steinmetz Group, który był właścicielem diamentu przed sprzedaniem go do De Beers Group. Serce Wieczności należy do niezwykle rzadkiej klasy kolorowych diamentów. W Premier Diamond Mine w Południowej Afryce Diamenty niebieskie (typ IIb) stanowią mniej niż 0,1% produkcji. A jest to kopalnia w której kolorowe diamenty trafiają się najczęściej! W innych ten procent jest jeszcze mniejszy.

 

kolekcja Milenium

Serce Wieczności zostało zaprezentowane w styczniu 2000 r. w ramach premiery specjalnej kolekcji De Beers Millennium. Błękitne diamenty były zbierana przez De Beers Group od wielu lat z przeznaczeniem włączenia ich do kolekcji uświetniającej wejście ludzkości w nowe tysiąclecie. Heart of Eternity został pokazany wraz z dziesięcioma innymi niebieskimi diamentami. Łączna waga kolekcji wyniosła 118 karatów (23,6 g). De Beers Millennium Zebrane zostały wystawione w Millennium Dome w Londynie w 2000 roku.
W dniu 7 listopada 2000 r. doszło do próby kradzieży kolekcji, jednak została ona udaremniona.

Drugi raz Serce Wieczności zostało wystawione w Smithsonian Institut. Opis stwierdzał, że diament został wypożyczony od prywatnego kolekcjonera. Doprowadziło to do spekulacji, że był on sprzedanych w trakcie wystawy Millennium w Londynie.

 

Newsy

Post Author: admin