Lady Gaga za piosenkę „Shallow”, zdobyła Oskara. Na gali jednak świeciła też niesamowitym 128-karatowym, diamentem.
Gaga chciała oddać tym hołd aktorce Audrey Hepburn. Bowiem kamień ma ponad 100 lat, a po raz ostatni miała go na sobie sama Audrey Hepburn! Kamień ten otrzymała od Tiffany & Co. jeden z najbardziej wyjątkowych diamentów świata.
Diament Tiffany to fantazyjny żółty diament o masie 128,54 karata, który zwykle znajduje się na wystawie w firmowym sklepie na Fifth Avenue. W 142-letniej historii marki, jest to już trzecia okazja do publicznego pokazania kamienia.
Pierwszy raz przez panią Sheldon Whitehouse w 1957 na Balu Tiffany w Newport, na tę okazję był on oprawiony w naszyjnik z białych diamentów. Później noszony był przez Audrey Hepburn w 1961 r. w zdjęciach reklamowych do filmu Śniadanie u Tiffany’ego.
Diament po raz pierwszy odkryto w Południowej Afryce w 1877 r., A Tiffany nabył go rok później. Po odkryciu kamień miał 287,42 karatów, a później został wycięty przez dr. George’a Fredericka Kunza, ówczesnego głównego gemologa Tiffany’ego, w jego obecnym kształcie, na brylant z 82 fasetami – o 24 więcej aspektów niż standardowy brylant.
Żółty diament Tiffany to jeden z największych diamentów fantazyjnych żółtych.
Odkryto go w 1878 roku w kopalni Kimberley w Republice Południowej Afryki. Ważył 287,42 karatów w stanie surowym i został pocięty na kawałki, a później został oszlifowany przez dr. George’a Fredericka Kunza, ówczesnego głównego gemologa Tiffany’ego. Największy z fragmentów waży 128,54 karatów i posiada 90 fasetek, 32 więcej niż tradycyjne okrągłe diamenty, aby zmaksymalizować jego blask.
Odkryto w Republice Południowej Afryki w 1877 roku, kamień został kupiony przez nowojorskiego jubilera Charlesa Tiffaniego. Jego szlifierz, George Frederick Kunz, który miał w tym czasie tylko 23 lata, studiował klejnot rok przed rozpoczęciem szlifowania. Cięcia przeprowadzono w Paryżu.
. Klejnot został wypożyczony z Tiffany do Smithsonian National Museum of Natural History w Waszyngtonie i był prezentowany do dnia 23 września 2007.