Brosza z diamentami od Fundacji Lubomirskich

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na aukcję charytatywną została wystawiona diamentowa brosza Książąt Lubomirskich, przekazana przez Księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego wraz z żoną Księżną Dominiką Kulczyk-Lubomirską. Dochód  z aukcji będzie przekazany w 100% na konto WOŚP.

Wystawiona na aukcję WOŚP biżuteria to brosza w stylu antycznym w kształcie ośmiościanu, wykonana ze złota i srebra, wysadzana 56-oma rozetami diamentowymi. Kamień centralny stanowi kwarc dymny. Brosza składa się z części górnej i dolnej, które połączone są ze sobą w sposób ozdobny złotymi szarnierami. Górna część broszy to osiem płaszczyzn, w których wycięte i wycyzelowane są ozdobne ażury. Całość wysadzana jest rozetami diamentowymi oprawionymi w korny, podkreślona zdobieniem w stylu milgryfu. 

 

Fundatorem przedmiotu aukcji są Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński wraz z  Księżną Dominiką Kulczyk-Lubomirską. Oboje udzielają się filantropijnie i charytatywnie. Księżna Dominika Kulczyk-Lubomirska jest prezesem polskiego oddziału Green Cross –  trzeciej co do wielkości pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit na świecie. Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński od wczesnej młodości kontynuuje tradycje rodzinne związane z działalnością charytatywną, wzorując się na pracach swojego Ojca oraz czerpiąc przykłady z bogatej historii rodziny.

Newsy

Post Author: admin