Portugalia – Policjanci skradli diamenty za milion euro

10.12. Lizbona (PAP) – Dwóch portugalskich policjantów zostało aresztowanych za napad na biznesmena z Angoli, jego uprowadzenie oraz kradzież diamentów. Łączna wartość skradzionych kamieni szlachetnych szacowana jest na 1 mln euro.

Jak poinformował rzecznik komendy głównej policji w Lizbonie, mimo intensywnego śledztwa nadal nie udało się ustalić miejsca, w którym złodzieje ukryli 20 skradzionych Afrykańczykowi diamentów.

Angolski biznesmen, który przybył do portugalskiej stolicy z zamiarem sprzedaży klejnotów, przechowywał je w sejfie swojego apartamentu w hotelu Corinthia. Inspektorzy ustalili, że Afrykańczyk poszukiwał nabywców na kamienie poprzez zaprzyjaźnionego przedsiębiorcę.

Chciał je koniecznie sprzedać, do tego stopnia, że pośrednikowi wydał dyspozycję kontaktowania się również z portugalskim światem przestępczym, w którym spodziewał się znaleźć chętnych na diamenty.

Pierwszymi zainteresowanymi kamieniami okazali się jednak dwaj stołeczni policjanci, udający pracowników Caixa Geral de Depositos, największego państwowego banku Portugalii. W drodze do jego siedziby, gdzie rzekomo miało dojść do finalizacji transakcji, zaatakowali Angolczyka i uprowadzili go wraz z diamentami.

„W efekcie błyskawicznie podjętych przez naszych śledczych działań udało się ustalić miejsce pobytu porwanego i uwolnić go. Niestety, poszukiwania cennych kamieni nie przyniosły dotychczas pożądanych rezultatów” – dodał przedstawiciel policji.

Personalia porywaczy zostały już potwierdzone przez angolskiego biznesmena. Afrykańczyk podczas okazania wskazał na obu policjantów.

?żródło: http://stooq.com/n/?f=680086?

Newsy

Post Author: admin