Portugalia znalazła nowe złoża złota

Seria odwiertów przeprowadzonych w portugalskim regionie Alentejo potwierdziła obecność złota. Władze Colt Resources, kanadyjskiej spółki poszukiwawczej zapewniają, że masowe wydobycie kruszca mogłoby ruszyć już w 2014 r.?

– Najbardziej zasobnym złożem wydaje się być obecnie Boa Fe, w pobliżu Evory, ok. 100 km na wschód od stolicy kraju. Jesteśmy pod wrażeniem pokaźnego potencjału tego źródła. Przypuszczamy, że pełne wydobycie kruszca stanie się tam możliwe już w 2014 r. – poinformował Nicolas Perrault, dyrektor wykonawczy spółki Colt Resources.

Seria odwiertów w Alentejo wykonywana była od listopada 2011 r. przez 7 sond głębinowych w ramach prac prowadzonych przez Kanadyjczyków z hiszpańską spółką Iberian Resources. Badania wykazały obecność złota już na niewielkiej głębokości na obszarze o powierzchni około 50 km2.

Jak dowiedziała się portugalska prasa, współpracą z Colt Resources w wydobyciu złota w Alentejo zainteresowany jest również duży australijski inwestor.

Szacuje się, że zakończenie pierwszej fazy odwiertów i przygotowanie terenu do masowego wydobycia będzie kosztować ponad 3 mln euro.

?

Newsy

Post Author: admin